Dicte

Kui sai mainitud, et oleks olnud patt jätta esimeses postituses kajastamata selline sari nagu Hercule Poirot, siis tundub praegu samavõrra imelik see, et oleksin jätnud üpris alguses kajastamata Dicte nime kandva sarja (kui kogu Taani toodangu esindaja selles kontekstis).Dicte

Sari ise on järjekordne hea näide sellest, mida Taani tootjad maailmale viimaste aastate jooksul pakkunud on. Sarja peategelaseks on kodulinna tagasi kolinud naine, kes töötab ajakirjanikuna, kes on lahutatud ning kes kasvatab üksi oma just 18 aastaseks saavat tütart. Tegelase elu teeb raskemaks fakt, et ta ei suhtle oma vanematega, kuna läks kodust ära (tema vanemad sundisid ta oma last ära andma) ning sarja jooksul loob sellega seotud teemade liin lisapinget.

Ajakirjanikuna satub Dicte koguaeg ka sekeldustesse ning asub sageli ise erinevate vihjete peale kuritegusid lahendama, tehes seda küll sageli ka koostöös kohaliku uurija Wagneriga.

Sari on vaatamist väärt, kuigi jääb ikka oluliselt maha just näidatud sarja “Kuritöö” ükskõik millisele hooajale. Ka Dicte pole niivõrd omanäoline ja sümpaatne tegelane kui oli mainitud sarja uurija Lund.

Kui juba Inglise sarju vaadates on pidevalt tunne, et oled mõnda näitlejat kusagil näinud ning pool sarja kulub sellele, et välja mõelda, kus sa mõnda tegelast nägid, siis Taani sarjade puhul on see veel teravam probleem. Kuna taanlasi on oluliselt vähem, siis korduvat ka näitlejad sarjast sarja tihemini.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s