Lilyhammer

Ja nüüd juba järgmise sarja juurde. Kui seni käsitletud kaks sarja olid sellised korralikud ja õiged krimisarjad, siis mõtlesin, et meelelahutuseks sobib siia vahele üks veidi lõbusam sari, mille žanri on üpris raske määrata. Nimelt tegemist sellise krimisarja taustaga looga, mis pigem aga liigub seal komöödia kandis – Norra ja Ameerika Ühendriikide koostöös valminud sari “Lilyhammer“.

Lilyhammer

Sarja vastu huvi tundma paneb kindlasti esimesena sarja peategelane, kelleks on New Yorgist Norrasse (Lillehammerisse, tuntud olümpialinna) elama tulnud gängster Frank Tagliano (keda mängib Sopranodes tuntud Steven Van Zandt). Norras saab ta uue identiteedi, mis kinnitab ta Norra juuri ja sealt alates läheb komöödia ka käima.

Olles harjunud suurlinna eluga, peab ta nüüd harjuma rahulikuma kohaga, kuid ta saab sellega piisavalt hästi hakkama ning ega sekeldused ei jäta teda maha ka seal. Nagu ütleb ka sarja tutvustav tekst telekanali ETV kodulehel – “kuid vanad kombed on visad kaduma”.

Sarja võtsin tegelikult teemaks seetõttu, et kuna nüüd on läbi saanud ETV pealt laupäeviti näidatud “Downton Abbey”, mis vist kestis pool aastat jutti, siis hakkab ETV samal ajal (enne sellele järgnevat krimifilmi) näitama just Lilyammeri juba teist hooaega (esimene osa juba 6. detsembril)! Kes esimese hooajaga kursis, need vaatavad kindlasti edasi. Kuid soovitan seda vaadata ka neil, kes pole varem sellest midagi kuulnud. Head vaatamist!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s