Krimifännide “pühad”

Mammon

Kõik tulihingelised krimisarjade austajad peavad praegu küll ETV valikute ja otsuste suhtes väga tänulikud olema – polegi vist nii head aega veel olnud. Mis sellest, et mingi osa näidatavatest sarjadest on kordused, kuid teinekord on väga nauditav vaadata mõnda “Midsomeri mõrvade” osa kasvõi viiendat korda 🙂 Mis sellest, et kõik on tuttav – kvaliteet on lihtsalt selline, et ka viies kord on sellest võimalik uut “kaifi” saada. Aga nüüd siis täpsemalt sellest, miks see aeg praegu nii hea on (küll peamiselt ikkagi nädalavahetustel).

Nagu eelmises postituses juba mainitud, jooksevad nüüd ETV ekraanil laupäeviti inspektor George Gently sarja uued osad. Sarja õhustik on üpris tõetruult oma ajastule omane ning see lööb kuidagi nendes viimastes osades eriti hästi välja. Ehk on tegijad vahetunud? Kindlasti soovitan seda sarja kõigile krimihuvilistele.

Veel parem päev on pühapäev – nimelt on siis võimalik kõigil vaadata esiteks enne AK’d “Midsomeri mõrvasid” ja seejärel peale uudiseid juba tasemel Norra sarja “Mammon”. Seal on päris palju tegelasi, kes on tuttavad teistes Skandinaavia sarjadest, kuid sari on tõesti haarav. Lisaks paistab, et ETV’l on plaanis seda mitu hooaega näidata.

Põhilised sarjad said kirja, kuid kriminaalseid elemente leiab veel mujaltki – olgu selleks näiteks kolmapäeviti korratav “Kaardimaja” või siis ka uus kodumaine sari “Mustad lesed“, mis on kordusena eetris samuti pühapäeval, kohe peale mammona sarja!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s